Usługi

ERBAT AKUMULATORY

Sprawdź w czym możemy Ci pomóc

W naszej ofercie znajdą Państwo największy w regionie wybór akumulatorów renomowanych producentów do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, ciągników, maszyn rolniczych, maszyn budowlanych, motocykli, głębokiego rozładowania (wózki elektryczne, łódka, kamper itp.), zabawek oraz akcesoria do akumulatorów (ładowarki, mostki, klemy, zaciski). Oferujemy także baterie trakcyjne do maszyn sprzątających, podnośników dźwigowych czy wózków widłowych.

1.

Diagnostyka akumulatora

 Od tego zawsze zaczynamy. Jest to najważniejszy element naszej działalności – prawidłowa, rzetelna diagnoza jest podstawą do zaoferowania rozwiązania problemów z rozruchem. Co często podkreślamy – nie zawsze zakup nowego akumulatora jest wyjściem z sytuacji. Metod samej diagnostyki jest wiele. Po przeprowadzeniu “wywiadu” z właścicielem podejmujemy decyzję co do dalszych kroków postępowania i diagnostyki. 

diag_aku

2.

Wymiana akumulatora

Akumulatory zakupione w naszym sklepie możemy zamontować w pojeździe już od 10 zł. Cena zależy jest od stopnia skomplikowania samego montażu jak również od potrzeby adaptacji nowego akumulatora w komputerze pojazdu. Wymiany w większości przypadków przeprowadzamy z zachowaniem ciągłości zasilania systemów samochodu (na tzw. podtrzymaniu). Jeżeli masz wątpliwości co do kosztów wymiany w twoim samochodzie prosimy o kontakt. 

wymiana_aku

3.

Naprawy (nadlewanie) uszkodzonych słupków akumulatora

Oferujemy naprawę uszkodzonych słupków akumulatora. Najważniejsze – nie robimy tego w “warsztatowy” sposób, czyli poprzez zwarcie, ale nadlewamy zupełnie nowy słupek korzystając z palnika. Dzięki temu możemy naprawiać słupki w akumulatory w każdym stanie, nawet te wieloletnie, które podczas zwarcia mogłyby zostać uszkodzone. 

slupek

4.

Mobilny Serwis Akumulatorów

Oferujemy dojazd i uruchomienie pojazdu lub wymianę akumulatora pod wskazanym przez klienta adresie.  Jeśli Twój samochód nie chce ruszyć, zadzwoń do nas i umów się z naszym mobilnym serwisem.

msa_1

5.

Wyznaczanie charakterystyki prądowo-napięciowej akumulatora

Obserwacja zachowania napięcia akumulatora pod obciążeniem daje najwięcej informacji o nim samym. W tym celu korzystamy z najlepszych urządzeń na rynku, będących na wyposażeniu wielu laboratoriów producentów akumulatorów.

 
b200

6.

Wyznaczanie charakterystyki rozładowania akumulatora oraz jego pojemności

Z doświadczenia wiemy, że to rzeczywista pojemność akumulatora a nie szacowany prąd rozruchu daje prawdziwą informację nt. stanu baterii. Posiadamy wiele oryginalnych urządzeń oraz autorskie rozwiązania do badania pojemności każdego rodzaju akumulatorów o napięciu 6, 12, 24, 48 oraz 80V. 

krzywa

7.

Wymiana i zaprasowywanie nowych klem w samochodzie i innych pojazdach

Dość błaha acz lekceważona przyczyna problemów z odpalaniem pojazdów – uszkodzona klema lub inne nieodpowiednie połączenie z akumulatorem. Posiadamy szeroki asortyment klem jak również zaciskarek pozwalających na ich wymianę na miejscu.

Wymiana-i-zaprasowywanie-nowych-klem-w-samochodzie-i-innych-pojazdach​.jpg

8.

Spawanie obudowy akumulatora

Odzyskiwanie szczelności akumulatora poprzez spawanie plastikowej obudowy oraz wieczka. 

Spawanie-obudowy-akumulatora.jpg

9.

Diagnostyka stanu i gęstości elektrolitu wraz z ich korektą

Tam gdzie mamy taką możliwość (występują korki lub klient umożliwił rozwiercenie obudowy), badanie elektrolitu dostarcza najwięcej informacji nt. badanej baterii. W jaki sposób była eksploatowana, czy występują usterki w pojeździe (upływność prądu, uszkodzenia rozrusznika). Dlatego też tak bardzo lubimy oferować nowe akumulatory bezobsługowe, ale z korkami. Bardzo ułatwia nam to obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną takiej baterii.

elektrolit_badanie

10.

Ładowanie akumulatorów

Wychodząc naprzeciw osobom nieposiadającym ładowarek czy prostowników oferujemy usługę ładowania akumulatorów wszystkich rodzajów. W niedalekiej przyszłości udostępnimy również automatyczne stacje ładowania akumulatorów przed sklepem, przy których będzie możliwość naładowania akumulatora w pozostawionym pojeździe bez jego wyjmowania. Jest to propozycja dla osób, które zdecydowaną większość czasu samochodem poruszają się w trybie miejskim, bez pokonywania dłuższych tras.

ladowanie

11.

Regeneracja akumulatorów

Szerokie pojęcie, przez które rozumiemy wszystkie podejmowane zabiegi mające na celu przywrócenie sprawność akumulatora. Jest to tym łatwiejsze im młodsza bateria trafia do naszego serwisu. Mowa o ratowaniu baterii po zupełnym rozładowaniu (do blisko 0V), przepolaryzowaniu (np. “+” w miejscu gdzie powinien być “-“), wygotowaniu elektrolitu (np. przez zepsuty alternator czy prostownik) oraz zasiarczeniu (np. poprzez przechowywanie w stanie rozładowanym).

regeneracja

12.

Badanie upływności prądu

Z naszych doświadczeń jest to najczęstsza przyczyna zgłoszeń reklamacyjnych akumulatorów krótko określanych jako “nie trzyma prądu”. Posiadamy mierniki pozwalające określić upływność prądu podczas postoju pojazdu z dokładnością do 1 mA (0,001 A) bez rozłączania klem, dzięki czemu wiernie odzwierciedla rzeczywisty wynik. W dużym skrócie – sprawdzamy, czy auto stojąc nie rozładowuje akumulatora, wpływając na jego żywotność lub, przy większym poborze, uniemożliwia uruchomienie pojazdu po krótkim czasie postoju. 

uplywnosc

13.

Produkcja przewodów rozruchowych

W ciągłej sprzedaży mamy wysokiej jakości, gotowe przewody rozruchowe. Jednak wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na bezkompromisową jakość, rozpoczęliśmy również sami je wykonywać. Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty polskiej produkcji.

przewody_rozruchowe

14.

Obsługa baterii trakcyjnych

Oferujemy kompleksową obsługę baterii trakcyjnych. Posiadamy zaplecze techniczne pozwalające wykonywać większość prac w miejscu zleconym przez klienta. Zachęcamy do kontaktu.   

trakcja_1

15.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny akumulatorów

Niezależnie gdzie i kiedy kupiłeś akumulator. W naszej firmie zawsze istnieje możliwość diagnostyki Twojego akumulatora. Posiadany sprzęt pozwala nam w większości przypadków wykonać taką analizę „na poczekaniu”, jednak w niektórych przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie zaawansowanej, czasochłonnej diagnostyki na urządzeniach stacjonarnych. Klient uzyskuje kompleksową informację na temat stanu akumulatora w postaci oszacowanej pojemności oraz zarejestrowanej charakterystyki prądowo-napięciowej. Szczegółowe badanie akumulatora trwa do 3 dni roboczych, a na czas badania oferujemy akumulator zastępczy.

Na życzenie Klienta wymiana akumulatora odbywa się na tzw. podtrzymaniu napięcia (stosujemy wyłącznie oryginalne urządzenie wpinane w złącze OBD). Po uzyskaniu ostatecznych wyników przekazujemy nasze sugestie i zalecenia co do dalszej eksploatacji akumulatora lub rekomendujemy wymianę na nowy. Rzetelnie przekazujemy zebrane informacje, nie każde badanie kończy się rekomendacją zakupu nowej baterii. Podczas diagnostyki badamy również alternator i rozrusznik. Często te dwa elementy odpowiadają za problemy z uruchomieniem pojazdu.

serwis_pogwarancyjny