Nasze usługi

01
Szacowanie wartości prądu zimnego rozruchu akumulatora

Wraz ze zużywaniem się akumulatora zmniejsza się jego zdolność do przewodzenia prądu, czyli wzrasta jego rezystancja a spada konduktancja (przewodność). Wykorzystując odpowiednie mierniki możemy oszacować wartość prądu rozruchu, a tym samym otrzymać zbliżoną informację na temat stanu akumulatora.

02
Wymiana akumulatora

W większości przypadków akumulatory zakupione w naszym sklepie wymieniamy w pojeździe klienta bezpłatnie. Opłaty za wymianę pobieramy w przypadku samochodów z akumulatorami bardzo zabudowanymi (pod fotelem kierowcy, pasażera, głębokie podszybie), gdzie wymiana jest bardzo czasochłonna. Tyczy się również to samochodów wymagających adaptacji nowego akumulatora w komputerze pojazdu. Jeżeli masz wątpliwości co do kosztów wymiany w twoim samochodzie prosimy o kontakt telefoniczny.


03
Naprawy (nadlewanie) uszkodzonych słupków akumulatora

Oferujemy naprawę uszkodzonych słupków akumulatora. Co najważniejsze nie robimy tego w warsztatowy sposób poprzez zwarcie, ale nadlewamy zupełnie nowy słupek. Dzięki temu możemy naprawiać słupki w akumulatory w każdym stanie, nawet te wieloletnie, które podczas zwarcia mogłyby zostać uszkodzone.

04
Mobilny Serwis Akumulatorów

Oferujemy dojazd i uruchomienie pojazdu lub wymianę akumulatora pod wskazanym przez klienta adresie.


05
Wyznaczanie charakterystyki prądowo-napięciowej akumulatora

Obserwacja zachowania napięcia akumulatora pod obciążeniem daje najwięcej informacji o nim samym. W tym celu korzystamy z najlepszych urządzeń na rynku, będących na wyposażeniu wielu laboratoriów producentów akumulatorów.

06
Wyznaczanie charakterystyki rozładowania akumulatora oraz jego pojemności metodą bezpiecznego rozładowania

Z doświadczenia wiemy, że to rzeczywista pojemność akumulatora a nie szacowany prąd rozruchu daje prawdziwą informację nt. stanu baterii. Posiadamy wiele oryginalnych urządzeń oraz autorskie rozwiązania do badania pojemności każdego rodzaju akumulatorów o napięciu 6, 12, 24, 48 oraz 80V.


07
Wymiana i zaprasowywanie nowych klem w samochodzie i innych pojazdach

Dość błaha acz lekceważona przyczyna problemów z odpalaniem pojazdów - uszkodzona klema lub inne nieodpowiednie połączenie z akumulatorem. Posiadamy szeroki asortyment klem jak również zaciskarek pozwalających na ich wymianę na miejscu.

08
Spawanie obudowy akumulatora

Odzyskiwanie szczelności akumulatora poprzez spawanie plastikowej obudowy oraz wieczka.


09
Diagnostyka stanu i gęstości elektrolitu wraz z ich korektą

Tam gdzie mamy taką możliwość (występują korki lub klient umożliwił rozwiercenie obudowy), badanie elektrolitu dostarcza najwięcej informacji nt. badanej baterii. W jaki sposób była eksploatowana, czy występują usterki w pojeździe (upływność prądu, uszkodzenia rozrusznika). Dlatego też tak bardzo lubimy oferować nowe akumulatory bezobsługowe, ale z korkami. Bardzo ułatwia nam to obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną takiej baterii.

10
Ładowanie akumulatorów

Wychodząc naprzeciw osobom nie posiadającym ładowarek czy prostowników oferujemy, za niewielką opłatą, ładowanie akumulatorów wszystkich rodzajów. W przyszłości udostępnimy również automatyczne stacje ładowania akumulatorów przed sklepem, przy których będzie możliwość naładowania akumulatora w pozostawionym pojeździe bez jego wyjmowania. Jest to propozycja dla osób, które zdecydowaną większość czasu samochodem poruszają się w trybie miejskim, bez dłuższych tras.


11
Regeneracja akumulatorów

Bardzo szerokie pojęcie, pod którym rozumiemy wszystkie podejmowane zabiegi mające na celu przywrócenie sprawności akumulatora. Jest to tym łatwiejsze im młodsza bateria trafia do naszego serwisu. Mowa o ratowaniu baterii po zupełnym rozładowaniu (do blisko 0V), przepolaryzowaniu (np. "+" w miejscu gdzie powinien być "-"), wygotowaniu elektrolitu (np. przez zepsuty alternator czy prostownik) oraz zasiarczeniu (np. poprzez przechowywanie w stanie rozładowanym).

12
Badanie upływności prądu w pojeździe

Z naszych doświadczeń jest to najczęstsza przyczyna zgłoszeń reklamacyjnych akumulatorów krótko określanych jako "nie trzyma prądu". Posiadamy mierniki pozwalające określić upływność prądu podczas postoju pojazdu z dokładnością do 1 mA (0,001 A) bez rozłączania klem, dzięki czemu wiernie odzwierciedla rzeczywisty wynik. W dużym skrócie - sprawdzamy, czy auto stojąc nie rozładowuje akumulatora, wpływając na jego żywotność lub, przy większym poborze, uniemożliwia uruchomienie pojazdu po krótkim czasie postoju.


13
Serwis gwarancyjny akumulatorów

Niezależnie gdzie i kiedy kupiłeś akumulator. W naszej firmie zawsze istnieje możliwość bezpłatnej diagnostyki Twojego akumulatora. Posiadany sprzęt pozwala nam w większości przypadków wykonać taką analizę „na poczekaniu”, jednak w niektórych przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie zaawansowanej diagnostyki na urządzeniach stacjonarnych. Ponosząc niewielki koszt (30 zł w przypadku akumulatora samochodowego/ ciężarowego oraz 10 zł w przypadku akumulatora motocyklowego). Klient uzyskuje kompleksową informację na temat stanu akumulatora - pojemności oraz charakterystyki prądowo-napięciowej. Badanie trwa do 3 dni roboczych, a na czas badania oferujemy akumulator zastępczy.

Na życzenie Klienta wymiana akumulatora odbywa się na tzw. podtrzymaniu napięcia (stosujemy wyłącznie oryginalne urządzenie wpinane w złącze OBD). Po uzyskaniu ostatecznych wyników przekazujemy nasze sugestie i zalecenia co do dalszej eksploatacji akumulatora lub rekomendujemy wymianę na nowy. Rzetelnie przekazujemy zebrane informacje, nie każde badanie kończy się rekomendacją zakupu nowej baterii. Podczas diagnostyki badamy również alternator i rozrusznik. Często te dwa elementy odpowiadają za problemy z uruchomieniem pojazdu.

Akumulator odmówił posłuszeństwa? Potrzebujesz pilnej pomocy?

Facebook