Naprawa słupka w akumulatorze.

on
Categories: Bez kategorii

Ostatnimi czasy często trafiają do nas akumulatory z mniej lub bardziej uszkodzonymi słupkami. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, niekoniecznie rozwiązaniem musi być wymiana akumulatora na nowy. Naprawa słupka daje szansę na uratowanie baterii i dalsze, bezproblemowe jej użytkowanie.

Uszkodzenia takie powstają często przy niewprawnej wymianie akumulatora. Jeśli klema jest zła, albo nie przylega poprawnie do słupka, wtedy może powodować brak pewnego połączenia z akumulatorem i upalanie się owego słupka. Przez to akumulator może ładować się wolniej, lub w ogóle nie działać poprawnie. Taki upalony słupek potrafi być drzazgą w oku i uprzykrzyć nam życie.

Co zrobić z upalonym słupkiem?

Domowe sposoby na zatkany zlew, przeziębienie, naprawę pralki i lot na Księżyc. Internet pełen jest licznych rad we wszelkich dziedzinach. Jednak nie każdą z nich warto stosować w praktyce. Próby nadlewania słupka z użyciem elektrody grafitowej i inne tego typu rady DIY, mogą zakończyć się nieszczęśliwie.

Niestety, najrozsądniejszą opcją będzie skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Przeważnie naprawa taka wykracza poza możliwości warunków domowych dla przeciętnego użytkownika samochodu. Próby samodzielnego uzupełnienia braków bez wymaganego doświadczenia i umiejętności, mogą doprowadzić do pogłębienia wady i pogorszenia sytuacji.

Jeśli nie znamy się dobrze na tym, co robimy – nie ryzykujmy wpadki. Wtedy najlepiej wybrać się z naszą baterią do serwisu. Tam fachowcy z użyciem odpowiednich narzędzi zregenerują i odleją słupek, aby służył nam prawidłowo.

Oczywiście sklep ERBAT Akumulatory również zajmuje się tego typu zadaniami. Naprawa słupka to dla nas chleb powszedni. Zajmujemy się nie tylko sprzedażą stacjonarną i on-line, ale również diagnostyką – i właśnie – serwisem akumulatorów we wszelkiego rodzaju pojazdach. Jeśli dotknęła Cię złośliwość rzeczy martwych i masz akumulator z podobną wadą – nie załamuj rąk, jeszcze nic straconego. Przywieź go do nas, a pomożemy Ci go odzyskać. Palnik w dłoń!

A oto efekty, jakich się możemy spodziewać po naprawie słupka:

Naprawa słupka w akumulatorze - efekt.
Efekty naprawy słupka w akumulatorze.