Serwis klimatyzacji w ERBAT Akumulatory. NOWOŚĆ!

on
Categories: Klimatyzacja samochodowa

Od tego sezonu letniego uruchamiamy w naszej firmie nową usługę – podstawowy serwis klimatyzacji samochodowej. Wszystkich klientów chcących się przygotować na urlopowe wycieczki czy dojazdy w upalnym klimacie zapraszamy serdecznie do nas!

Wyposażyliśmy się w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwoli nam na kompleksową i profesjonalną obsługę Państwa pojazdów. Dzięki temu nasz serwis klimatyzacji zapewnia najwyższą jakość.

Rozpoczniemy od analizy czynnika za pomocą zaawansowanego identyfikatora czynnika chłodniczego TEXA TXR ID. Dzięki temu z dokładnością do dziesiątych procenta sprawdzimy, czy czynnik chłodzący w układzie (niezależnie czy jest to nowy R1234yf czy stary R134a) jest czysty i w jakim stopniu. Zadbamy w ten sposób zarówno o bezpieczeństwo Państwa pojazdu, jak i naszych urządzeń, zapobiegając ewentualnym zmieszaniu czynników lub innych, czasem używanych w warsztatach, nawet bez wiedzy klientów, środków zastępczych jak propan-butan.

Serwis klimatyzacji w ERBAT Akumulatory

Kolejna faza (jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku) to podłączenie stacji serwisowania klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji w ERBAT Akumulatory

W tej fazie pomogą nam dwie, najnowocześniejsze stacje klimatyzacji – ASC 6100G – produkcji niemieckiej firmy WAECO.

Podczas w pełni zautomatyzowanego procesu:
– odzyskamy czynnik chłodniczy,
– sprawdzimy ciśnieniowo i podciśnieniowo szczelność układu,
– odciągniemy zużyty olej i uzupełnimy brak świeżym
– podobnie uzupełnimy dodatek UV,
– usuniemy wilgoć z układu z użyciem próżni,
– napełnimy układ odpowiednią ilością czynnika.

Na życzenie klienta możemy wykonać również ozonowanie klimatyzacji.

Tu, również w zautomatyzowanym procesie, z użyciem zaawansowanego ozonatora TEXA AIR2 SAN zdezynfekujemy wnętrze pojazdu, jak i klimatyzację. Ozon znakomicie usuwa wirusy, mikroby i inne podobne zagrożenia. Po zakończeniu procesu urządzenie rozbija pozostały ozon, przez co nie ma konieczności długotrwałego wietrzenia. Należy jedynie pamiętać, iż ozonowanie musi się odbywać przy wyciągniętym filtrze kabinowym, w przeciwnym razie (szczególnie jeśli jest to filtr z aktywnym węglem) dojdzie do jego uszkodzenia. Jeśli szybkie wyciągnięcie filtra w Państwa pojeździe jest problematyczne, prosimy o jego wyciągnięcie przed wizytą w naszym serwisie klimatyzacji.

Ozonowanie w ERBAT Akumulatory.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i przygotowanie samochodu na sezon letni. Prosimy mieć na uwadze, iż cały serwis klimatyzacji trwa dość długo. Obsługa klimatyzacji to około 40-50 minut. Ozonowanie 30-40 minut. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt. Do zobaczenia!