Lokalizacja i wymiana dodatkowego akumulatora w Mercedesie A-Class A220.

on
Categories: Bez kategorii

Akumulator samochodowy kojarzy nam się głównie z baterią znajdującą się pod maską, która zapewnia energię do rozruchu pojazdu, oświetlenia i podstawowych funkcji. W dzisiejszych, nowoczesnych samochodach codziennością są jednak dodatkowe akumulatory. Zajmują się one obsługą wyposażenia samochodu. Czasem nawet możemy nie wiedzieć, gdzie się one w posiadanym aucie znajdują. Dlatego wymiana akumulatora dodatkowego w naszym samochodzie może niewprawnemu użytkownikowi sprawić kilka problemów. Dziś pokazujemy, jak zlokalizować i wymienić dodatkowy akumulator w Mercedesie Klasy A, model A220 z rocznika 2019. A także na co zwrócić uwagę podczas wymiany (i co może pójść nie tak).

W tym przypadku wymiana wymaga ostrożnego zdjęcia panelu środkowej konsoli. Po odkręceniu podstawowych śrub, należy uważać przy podnoszeniu go, aby nie uszkodzić złączek. Następnie wyjmujemy stary akumulator i umieszczamy na miejscu nowy. Zwróćmy uwagę na polaryzację i poprawne podłączenie nowej baterii. Przy odrobinie uwagi wszystko pójdzie gładko, a wymiana akumulatora zakończy się sukcesem.

Użyty przez nas akumulator to Europower EP 1,2-12, dostępny w naszym sklepie online tutaj:

Akumulator EUROPOWER EP 1,2-12

Jest to akumulator VRLA typu AGM (Absorbent Glass Mat), dedykowany do pracy buforowej i cyklicznej, w którym elektrolit jest uwięziony we włóknie szklanym. Powoduje to, że bateria jest całkowicie bezobsługowa, a także zabezpieczona przed ewentualnym rozlaniem elektrolitu. Cechuje się bardzo dobrą regeneracją po głębokim rozładowaniu. Także wytrzymałością na duże prądy i niskim samorozładowaniem. Idealnie nadaje się na akumulator dodatkowy (auxilliary) w samochodzie. Ale też świetnie może posłużyć w systemach awaryjnego zasilania (UPS), kas czy drukarek fiskalnych, systemów alarmowych, przeciwpożarowych i analogicznych zastosowań.

Masz problem z wymianą?

Masz jakikolwiek problem z wymianą? Nie masz czasu lub ochoty, by samemu się tym zajmować? Bez ociągania – przyjeżdżaj do nas! Zajmiemy się wszystkim od A do Z. Nie tylko zdiagnozujemy ewentualne usterki, dobierzemy nową baterię, ale też zajmiemy się wymianą dodatkowego (i każdego innego ;)) akumulatora w Twoim samochodzie.

Nasz zespół fachowców gwarantuje obsługę i doradztwo na najwyższym poziomie. Wymiana akumulatora to dla ERBAT Akumulatory pestka. Nawet jeśli kłopot złapał Cię na mieście – nie możesz odpalić swojego samochodu, albo cokolwiek przestało działać – zadzwoń. Przyjedziemy do Ciebie i rozwiążemy problem.